Pielgrzymka do Fatimy w dniach 15 do 18 kwietnia 2024 r.

Informacje dla pielgrzymów: 

  1. Zbiórka na parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego 15 kwietnia 2014 r. od godz. 6.30. Pakowanie bagaży do podstawionego autokaru. O godz. 7.00 Msza św. i wyjazd na lotnisko do Warszawy.
  2. Lotnisko w Warszawie: odprawa, zdanie bagaży i odlot do Lizbony o godz. 13.00 – lot trwa 4 godz. Linie lotnicze TAP – portugalskie.
  3. Lizbona (Portugalia) – po przylocie godz. 16.15 podstawionym autobusem przejazd do Fatimy (około 1,5 godz.).
  4. W Fatimie nocleg w hotelu Residencial Ribeiro: pokoje 2-, 3-osobowe. Posiłki w hotelu: śniadanie i obiadokolacja w systemie barowym. Odległość od hotelu do  Sanktuarium MB Fatimskiej 10 minut pieszo.
  5. W Fatimie spędzamy czas na modlitwie, uczestnictwie w nabożeństwach. Msza św. w kaplicy objawień w języku polskim. Wyjście na Drogę Krzyżową, zwiedzanie domów dzieci fatimskich, kościoła w Fatimie, kompleksu sanktuaryjnego oraz możliwość samotnych spacerów i modlitwy w  różnych miejscach: kaplica objawień, kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, Bazylika różańcowa.
  6. Powrót do Polski: 18 kwietnia. Odlot z Lizbony do Warszawy o godz.7.00. W Warszawie lądujemy o godz. 12.00. Z Warszawy do Olsztyna wracamy podstawionym autobusem o godz. 12.30. W Olsztynie będziemy około godz. 16.30.
  7. Należy udać się do NFZ i wyrobić sobie kartę leczenia za granicą na terenie UE. Organizator ubezpiecza każdego uczestnika. Osoby ze schorzeniami zagrażającymi życiu powinny się ubezpieczyć dodatkowo.
  8. Zabieramy – ważne dokumenty: dowód osobisty lub paszport.
  9. Całkowity koszt pielgrzymki 3000 zł. Do 28 stycznia 2024 r. należy wpłacić 600 zł tj. rezerwacja biletu na samolot. W koszt pielgrzymki wchodzi: przelot samolotem w obie strony, autokar w Polsce i Portugalii, pobyt w hotelu z wyżywieniem, ubezpieczenie podstawowe, wejście do muzeum w Fatimie. Pozostałą część opłaty za pielgrzymkę należy uiścić w kancelarii parafialnej do 20 lutego br.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.