Chórek Dziecięcy

„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.”  Mk 10, 13-16

Wielką radością dla parafii jest obecność tych najmniejszych – dzieci, które przez swój talent, wolny czas i dobre chęci pragną służyć innym.  Zadaniem chórku dziecięcego jest przede wszystkim posługiwanie śpiewem w czasie Mszy Św. niedzielnej dla dzieci, choć czasem mamy też „dodatkowe” występy.

W naszej muzycznej wspólnocie są chłopcy i dziewczęta ze szkoły podstawowej. Choć są też młodsi uczestnicy- oni są wielkim skarbem! Chórek liczy sobie kilkanaście małych artystów. Oprócz śpiewających, których można rozpoznać po czerwonych i niebieskich szatkach, są też osoby muzyczne- czyli gitarzyści. Ważne funkcje pełnią także p. Agnieszka, p. Ula i starsze dziewczyny, bez których ciężko byłoby szybko i sprawnie zorganizować się- zawsze można liczyć na ich pomoc w przygotowaniu miejsca do śpiewania, ubieraniu dzieci w szatki i przy wyświetlaniu slajdów na Mszy św.

            Na próbach śpiewu spotykamy się raz w tygodniu w niedzielę o 9:00 w zakrystii kościoła. Próba rozpoczyna się obowiązkową rozgrzewką, przede wszystkim rozgrzewką „buzi i języka”, żeby łatwiej nam się śpiewało.

A oto relacja jednej z uczestniczek, Marty : Na chórek parafialny chodzę od kilku lat. Uczę się tam wielu piosenek i pieśni religijnych. Na spotkaniu panuje miła atmosfera. Najbardziej podoba mi się, że naszemu śpiewaniu towarzyszy gra kilku gitar.”

Każdy, kto przekracza próg salki, aby być z nami jest wielkim skarbem i wielką radością. Dlatego zapraszamy wszystkie chętne dzieci! Czekamy!