Migawka ze spotkania młodzieży (7.05.15)

Na ostatnim spotkaniu młodzieży najpierw było coś dla ciała (pizza i gra integracyjna), a później spotkaliśmy się z Jezusem Chrystusem , obecnym w Najświętszym Sakramencie. Główną intencją naszej modlitwy było przebaczenie sobie i innym, a inspiracją  do tego był „List od Ludu Krzyża” wystosowany do Państwa Islamskiego (ISIS).

„Jesteśmy tylko 100 km od Was. Zniszczymy Was, będziemy podrzynać Wam gardła i gwałcić Wasze kobiety. Zniszczymy Watykan – to jedna z pogróżek, jakie członkowie Państwa Islamskiego (ISIS) wystosowali do chrześcijan.

List od Ludu Krzyża do Państwa Islamskiego

Świat o Was mówi. Wasze apokaliptyczne marzenia i spektakularne grzechy wytrącają ze snu Bliski Wschód. W waszej świętej wojnie przybądźcie na świętą ziemię. Przybądźcie, dzieci Abrahama. Lud Krzyża gromadzi się u Waszych bram z Przesłaniem. Miłość podąża za Wami. Niczym podmuch wiatru nad Pacyfikiem. Od wzniesień Góry Oliwnej po piaskowe wichry Jordanu. Od cedrów Libanu po jedwabne wschodnie szlaki. Przybywa armia. Bez czołgów lub broni. Armia męczenników wiernych aż do śmierci, niosących przesłanie życia. Lud Krzyża. Przybywa, by zginąć u Waszych bram. Jeśli nie usłyszycie naszych słów, damy Wam przykład życia, na kolanach. Za każde poderżnięte gardło i każdą zgwałconą kobietę, za każdego spalonego człowieka i każde dziecko obrócone w pył. Krew jest na Twoich dłoniach, Bracie. Lecz przybądźcie, Bracia, przybądźcie z rękami w krwi. Przybądźcie z oczami wypełnionymi mordem na Ludziach Krzyża. Odłóżcie Wasze karabiny, noże złóżcie u stóp Krzyża. Miłość, która przynagla i pochłania, przepływa przez Wasze miasta. Choć Wasze grzechy są niczym szkarłat, mogą wybielić się niczym śnieg. Choć nazywacie siebie sługami, On uczyni Was synami. Gdzie ujdziecie przed Jego miłością? Niech ciemność Was nie zakryje. Przybądźcie, Bracia, przybądźcie. Już słychać szum gwałtownej ulewy, która zmyje Wasze grzechy i skrzepi każdą ranę. Giniecie za Waszego boga, nasz Bóg zginął za nas. Jezus Chrystus, Isa Al. Masih (Mesjasz) wędruje przez Bliski Wschód.

Jest dziś przebaczenie, mój Bracie. Jest lek na Twoje grzechy, mój Bracie. Jesteśmy tacy sami. Poza Chrystusem nie jesteśmy lepsi niż najgorszy dżihadysta. Chrystus został ukrzyżowany. Raz, za WSZYSTKICH. Aby uczynić braćmi grzeszników takich jak ja i Ty. Nawet Ty. Nawet dziś.