OGŁOSZENIA – 26.05.2024r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  – 26.05.2024 r.

  1. We czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wspólnoty Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej o przygotowanie na trasie procesji ołtarza przy ulicy Murzynowskiego, natomiast o przygotowanie ołtarza przy naszym kościele prosimy członków wspólnoty Żywego Różańca oraz rodziców ministrantów. Procesja wyrusza po Mszy świętej o godz. 11:30 z Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka i kończy się w naszej parafii.  Do puszek przy głównych drzwiach wyjściowych można składać ofiary na kwiaty, którymi zostaną przyozdobione ołtarze na drodze procesji, a także nasza świątynia.
  1. W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 12.00 oraz o godz. 15.15.
  1. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych w miesiącu maju. Intencje można jeszcze składać w zakrystii. Jutro – w poniedziałek o godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  1. W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w dniach 30-31 maja gościć będziemy relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Zapraszamy do modlitwy i udziału w tym ważnym wydarzeniu. Program peregrynacji relikwii został umieszczony w gablocie informacyjnej.
  1. Za tydzień przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 15.15 zostanie odprawiona Msza święta w intencji członków Żywego Różańca. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  1. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej potrwają do piątku włącznie, natomiast od soboty 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ odprawiane będą po Mszach świętych wieczornych, a w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.
  1. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, polecamy także dodatek specjalny Gościa Niedzielnego zatytułowany „Matki świętych” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami, z Ewangelią i komentarzem do Słowa Bożego.
  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom i osobom dbającym o zieleń wokół kościoła.
  1. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy pokoju serca oraz błogosławieństwa Bożego.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.