OGŁOSZENIA – 25.02.2024r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r.

 1. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych w miesiącu lutym. Intencje można składać w zakrystii.
 2. Także dzisiaj wieczorem po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na  kolejny „Wieczór Uwielbienia” – Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
 3. Jutro, jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, o godzinie 17.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach z Komunią świętą. O godz. 14:45 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nim Msza święta zbiorowa do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Jak zwykle tego dnia zapraszamy na Mszę świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 15:15, która sprawowana będzie w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z piętnastominutowym rozważaniem oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej według następującego porządku:
  14:30 – Droga Krzyżowa z koronką do Bożego Miłosierdzia z udziałem dorosłych;
  16:30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci;
  18:00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych.
  W każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 6.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy Godzinkami do Matki Bożej Bolesnej.  W niedzielę natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się IV niedzielą Wielkiego Postu i potrafią do środy włącznie (10-13 marca).
 2. W sobotę 9 marca planujemy zorganizować dla naszych parafian wyjazd do Kalwarii w Glotowie na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej w Dobrym Mieście. Wyjazd godz. 9.00 powrót około 15.00 Koszt 40 zł. Dzieci ze scholii oraz ministrantów zapraszamy na wyjazd w symbolicznej cenie 10 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy każdego kto pragnie umocnić swoją wiarę, do wspólnego czuwania na modlitwie w kaplicy adoracji od godz. 19:00 do 20:00 według następującego porządku:
  – poniedziałek – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Barcza,
  – wtorek – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Orłowicza, Paukszty i Puchalskiego,
  – środa – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Murzynowskiego, Wańkowicza i Turowskiego.
 1. W każdą środę po Mszy świętej w naszym kościele odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno – błagalnych do skarbony umieszczonej na filarze pod obrazem.
 2. Diecezjalny opiekun wspólnoty Żywego Różańca, zaprasza 2 marca do Gietrzwałdu na czuwanie modlitewne i rozważanie siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej w intencji ekspiacyjnej za wszystkie nienarodzone dzieci zabite pod sercem matek.
 3. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zebraliśmy 1460 zł. Całą kwotę przekazaliśmy za pośrednictwem Caritas naszej Archidiecezji na ten cel. Dziękujemy za okazaną solidarność i pomoc.
 4. Zwracamy się z prośbą, aby przy okazji rozliczania podatku, przekazać 1,5 procenta na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem „Nagórki”. Z uzyskanych w ten sposób środków będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież w organizowanych przez parafię inicjatywach duszpasterskich. Szczegóły znajdują się na przygotowanej ulotce, którą można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 5. Wierni, do których kapłan z jakichś przyczyn nie przybył z wizytą duszpasterską, a chcieliby zaprosić księdza z modlitwą i błogosławieństwem mogą jeszcze zgłosić swoją gotowości z zakrystii.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła jest „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W sprzedaży jest także dodatek specjalny Gościa Niedzielnego – wydanie na Wielki Post w cenie 14 zł.
 7. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy porządkowaniu pomieszczeń w podziemiach Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom posługującym w naszym kościele i w kancelarii parafialnej.
 8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.