OGŁOSZENIA – 18.02.2024r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej według następującego porządku:
  14:30 – Droga Krzyżowa z koronką do Bożego Miłosierdzia z udziałem dorosłych;
  16:30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci;
  18:00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych.
  W każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 6.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy Godzinkami do Matki Bożej Bolesnej.  W każdą niedzielę natomiast o godz. 17:30 sprawowane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 1. W okresie Wielkiego Postu w ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, podobnie jak w Adwencie, zapraszamy wiernych do wspólnego czuwania na modlitwie w kaplicy adoracji od godz. 19:00 do 20:00 według następującego porządku:
  – poniedziałek – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Barcza,
  – wtorek – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Orłowicza, Paukszty i Puchalskiego,
  – środa – modlitwa w intencji wiernych zamieszkałych przy ul. Murzynowskiego, Wańkowicza i Turowskiego.
 1. Zgodnie z zarządzeniem ks. abp Józefa Górzyńskiego – Metropolity Warmińskiego w naszej parafii dziś po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 2. Od jutra Msza święta o godz. 15.15 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia sprawowana będzie w kościele, a nie jak dotychczas w Kaplicy Adoracji.
 3. Przypominamy o obowiązkowym spotkaniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych:
  – 19 lutego (jutro w poniedziałek) rodzice uczniów SP nr 12.
  – 20  lutego (wtorek) rodzice uczniów SP nr 25 i uczniów uczęszczających do szkół poza naszą parafią.
 4. We wtorek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki do Fatimy. Będzie ono miało miejsce w Kaplicy Adoracji.
 5. W każdą środę po Mszy świętej w naszym kościele odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno – błagalnych do skarbony umieszczonej na filarze pod obrazem.
 6. Po feriach zachęcamy nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki ministranckie odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salce na plebani.
 7. Za tydzień 25 lutego w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych w miesiącu lutym. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Intencje na indywidualne Msze święte prosimy uzgadniać tylko w kancelarii parafialnej.
 8. Także za tydzień w niedzielę zapraszamy na kolejny „Wieczór Uwielbienia” – Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
 9. Zwracamy się z prośbą, aby przy okazji rozliczania podatku, przekazać 1,5 procenta na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem „Nagórki”.
  Z uzyskanych w ten sposób środków będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież w organizowanych przez parafię inicjatywach duszpasterskich. Szczegóły znajdują się na przygotowanej ulotce, którą można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 10. Na ekrany kin, w tym także Olsztyńskiego kina „Helios” trafił bardzo wartościowy film The Chosen (Wybrani), który określany jest jako „ewangelizacyjny serial wszechczasów”. Jest to fabularna opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z jego najbliższego otoczenia. Organizujemy seans dla naszej wspólnoty parafialnej w najbliższą sobotę 24 lutego o godzinie 14.00, w kinie Helios. Koszt biletu 16 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia przy wyjściu z kościoła jest „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W sprzedaży jest także dodatek specjalny Gościa Niedzielnego – wydanie na Wielki Post w cenie 14 zł.
 12. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom posługującym w naszym kościele.
 13. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.