OGŁOSZENIA – 11.02.2024r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 r.

 1. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W naszym kościele Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godz. 7:00, 10:00, 15:15, 17:30 oraz 19:00. Tego dnia wierni zobowiązani są – zgodnie z kanonem 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego – do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz postu. Oznacza to, że wolno spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkie osoby, które ukończyły 14. rok życia, natomiast z zachowania postu zwolnione są osoby, które ukończyły 60. rok życia, co oznacza, że mogą spożyć więcej niż trzy bezmięsne posiłki. Tak samo wygląda to w Wielki Piątek. Pamiętać należy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych we wszystkie piątki całego roku.
 2. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w naszym kościele nabożeństwa Drogi Krzyżowej według następującego porządku:
  14:30 – Droga Krzyżowa z koronką do Bożego Miłosierdzia z udziałem dorosłych;
  16:30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci;
  18:00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży i dorosłych.
  W każdą niedzielę natomiast o godz. 17:30 sprawowane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 1. W okresie Wielkiego Postu w ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, podobnie jak w Adwencie, zapraszamy wiernych do wspólnego czuwania na modlitwie przy Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji od godz. 19:00 do 20:00 według następującego porządku:
  – poniedziałek – modlitwa w intencji mieszkańców ul. Barcza,
  – wtorek – modlitwa w intencji mieszkańców ul. Orłowicza, Paukszty i Puchalskiego,
  – środa – modlitwa w intencji mieszkańców ul. Murzynowskiego, Wańkowicza i Turowskiego.
 1. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za okazywane wsparcie.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. na spotkanie formacyjne o godz. 19:00.
 3. Zwracamy się z prośbą, aby sprawy kancelaryjne, takie jak, zamawianie intencji Mszy świętych, nie uzgadniać w zakrystii, lecz w kancelarii parafialnej, która czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 17:30.
 4. Przypominamy o obowiązkowym spotkaniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych:
  – 19 lutego 2024 (poniedziałek) o godz. 18:30 – ze Szkoły Podstawowej nr 25,
  – 20 lutego 2024 (wtorek) o godz. 18:30 – ze Szkoły Podstawowej nr 12.
 1. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kapłani odwiedzają sukcesywnie wiernych, którzy złożyli zaproszenie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Dziękujemy rodzinom, które dotychczas życzliwie przyjęły kapłanów.
 2. Zwracamy się z prośbą, aby przy okazji rozliczania podatku, przekazać 1,5 procenta na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem „Nagórki”. Z uzyskanych w ten sposób środków będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież w organizowanych przez parafię inicjatywach duszpasterskich. Szczegóły znajdują się na przygotowanej ulotce, którą można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 3. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami, z Ewangelią i komentarzem do Słowa Bożego.
 4. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę. Szczególnie dziękujemy wiernym, którzy gorliwie zaangażowali się w uprzątnięcie świątecznego wystroju kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy pokoju serca i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.