OGŁOSZENIA – 4.02.2024r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024 r.

 1. W okresie zimowym Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz Msza święta o godz. 15.15 w dni powszednie jest sprawowana w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek na wszystkich Msza świętych zostanie pobłogosławiony chleb ku czci św. Agaty jako pomoc chroniącą od grożących niebezpieczeństw, a zwłaszcza od klęski ognia.
 3. Jutro, a więc w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej, o godz. 18:00 będziemy rozbierali choinki i sprzątali stroiki świąteczne. Prosimy bardzo naszych parafian o pomoc i obecność.
 4. Za tydzień, w niedzielę 11 lutego, przypada ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II XXXII światowy dzień chorego. W naszej parafii modlitwę w intencji chorych i służb medycznych przeniesiemy na dzień wcześniej, tj. na sobotę 10 lutego. Główna Msza święta sprawowana będzie o godz. 10:00, w trakcie której osobom zmagającym się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że przyjmując ten sakramentalny dar należy być w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby pomóc osobom chorym w dotarciu na Mszę świętą.
 5. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za okazywane wsparcie.
 6. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy. Zapisane osoby proszone są, by odebrać w zakrystii przygotowany informator. Nawiedzając to święte miejsce, planujemy kupić dużą figurę Matki Bożej do naszej parafii i od maja do października, każdego 13-tego dnia miesiąca, odprawiać nabożeństwa fatimskie z procesją Matki Bożej. W związku z tym po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na ten cel. Za ofiarodawców zostanie odprawiana Msza święta w Fatimie przy Cudownej Figurze Matki Bożej, a także dokonamy uroczystego zawierzenia naszej parafii. Już teraz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za indywidualnie złożone ofiary oraz za ofiary złożone do puszek na ten cel.
 7. Ze złożonych ofiar zakupione zostało kamienne naczynie z kranikiem do wody święconej. Wierni mogą z niego korzystać i zabierać wodę święconą do swoich domów. Naczynie znajduję się w nawie bocznej przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.
 8. Niedziela jest intensywnym dniem posługi duszpasterskiej. W tym dniu kapłani sprawują liturgię Mszy świętej oraz posługują wiernym w konfesjonale. W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby sprawy kancelaryjne, takie jak, zamawianie intencji Mszy świętych, nie uzgadniać w zakrystii, lecz w kancelarii parafialnej, która czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 17:30. Przy tej okazji dziękujemy bardzo Pani Ewie i Pani Reginie za bezinteresowną posługę w kancelarii parafialnej.
 9. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kapłani odwiedzają sukcesywnie wiernych, którzy złożyli zaproszenie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.
 10. Zwracamy się z prośbą, aby przy okazji rozliczania podatku, przekazać 1,5 procenta na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem „Nagórki”. Z uzyskanych w ten sposób środków będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież w organizowanych przez parafię inicjatywach duszpasterskich. Szczegóły znajdują się na przygotowanej ulotce, którą można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 11. Akcja Katolicka zaprasza we wtorek 13 lutego o godz. 16:00 do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na 26. Wentę Dobroczynną. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 12. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami, z Ewangelią i komentarzem do Słowa Bożego.
 13. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 14. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy pokoju serca i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.