OGŁOSZENIA – 28.01.2024r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 r.

 1. W okresie zimowym Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz Msza święta o godz. 15.15 w dni powszednie jest sprawowana w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Intencje można jeszcze składać w zakrystii. Zapraszamy również dziś na modlitewny wieczór uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
 3. Jutro, jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, o godzinie 17.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych w ich domach z Komunią świętą. O godz. 14:45 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nim Msza święta zbiorowa do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  W tym dniu Msza święta o 15.15 nie będzie sprawowana w kaplicy lecz w kościele.
 5. W najbliższy piątek 2 lutego przypada również święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy świętych w tym dniu będzie następujący: 7:00, dodatkowa o 10:00, 15.15 i 17.30. Na każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia gromnic, które chronią przed piorunami i wszelkiego rodzaju złem duchowym. Pamiętajmy, aby zapalać te świece w naszych domach w chwilach niebezpieczeństwa, a także w momencie śmierci. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gromnice. Duża w cenie 20 zł, mała 15 zł. 2 lutego ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie sióstr klarysek z klasztoru klauzurowego w Szczytnie.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Jak zwykle tego dnia zapraszamy na Mszę świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 15:15, która sprawowana będzie w intencji żywych i zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z rozważaniem oraz zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o 15.15 nie będzie sprawowana w kaplicy lecz w kościele.
 7. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy. Zapisane osoby proszone są by odebrać w zakrystii przygotowany informator. Nawiedzając to święte miejsce planujemy kupić dużą figurę Matki Bożej do naszej parafii i od maja do października, każdego 13-tego dnia miesiąca, odprawiać nabożeństwa fatimskie z procesją Matki Bożej. W związku z tym po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na ten cel. Za ofiarodawców zostanie odprawiana Msza święta w Fatimie przy Cudownej Figurze Matki Bożej, a także dokonamy uroczystego zawierzenia naszej parafii.
 8. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kapłani odwiedzają sukcesywnie wiernych, którzy złożyli zaproszenie, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.
 9. Zwracamy się z prośbą, aby przy okazji rozliczania podatku, przekazać 1,5 procenta na Caritas Archidiecezji Warmińskiej z dopiskiem „Nagórki”. Z uzyskanych w ten sposób środków będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież w organizowanych przez parafię inicjatywach duszpasterskich. Szczegóły znajdują się na przygotowanej ulotce, którą można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.
 10. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom za okazane wsparcie. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z podłączeniem pana organisty do głównego nagłośnienia kościoła. Zostanie wymienione okablowanie i mikrofon na chórze. Ze złożonych ofiar zakupione zostało także kamienne naczynie z kranikiem do wody święconej. Wierni mogą z niego korzystać i zabierać wodę święcona do swoich domów. Naczynie znajduję się w nawie bocznej przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.
 11. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami, z Ewangelią i komentarzem do Słowa Bożego.
 12. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 13. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy pokoju serca i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.