OGŁOSZENIA – 10.12.2023r.

 II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 r.

 1. Od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci NMP, tzw. roraty. Dla dzieci i młodzieży roraty w piątki o godz. 16:30.
 2. W okresie adwentu od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Na modlitwie trwamy według następującego porządku: w poniedziałki: wspólnota Żywego Różańca i mieszkańcy ul. Orłowicza; we wtorki: nadzwyczajni szafarze Komunii świętej i mieszkańcy ul. Barcza; w środy: wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci
  i mieszkańcy ul. Wańkowicza; w czwartki: ministranci z rodzinami oraz mieszkańcy ul. Murzynowskiego; w piątki: członkowie Akcji Katolickiej oraz dzieci ze scholii wraz z rodzicami i mieszkańcy ulic Paukszty, Turowskiego i Puchalskiego.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę adwentu i potrwają do wtorku włącznie.
 4. Po rekolekcjach, w środę 20 grudnia będziemy przystrajali i generalnie sprzątali kościół na Boże Narodzenie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Spotkanie po Mszy świętej wieczornej.
 5. Zapraszamy do czynnego udziału w przygotowaniu dekoracji na choinki, które przyozdobią nasz kościół. Jedna z choinek będzie ozdobiona zrobionymi przez dzieci i młodzież ozdobami. Bombki, aniołki oraz gwiazdki można przynosić do przygotowanego i wystawionego w prezbiterium pudełka. Prosimy o dołączenie do swojego rękodzieła karteczki z imieniem i nazwiskiem, ponieważ przewidujemy nagrody za najlepsze prace.
 6. W zakrystii można zapisywać osoby chore i starsze, które nie są objęte pierwszopiątkową opieką duszpasterską, a chciałyby w okresie przedświątecznym skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię św. Zgłoszone osoby kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w piątek, 22 grudnia.
 7. Z inicjatywy wiernych przed poranną i wieczorną Mszą świętą odmawiany jest różaniec. Modlitwę tę prowadzą osoby świeckie. Każda osoba może włączać się w prowadzenie poszczególnych dziesiątek różańca.
 8. Po Mszach świętych będzie można u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara złożona na przy tej okazji będzie przeznaczona na fundusz ministrancki.
 9. W kancelarii oraz w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, a także świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Mała w cenie 10 zł, duża 20 zł.
 10. Ofiary zbierane dziś na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.
 11. Dziś w ramach XXIV dnia modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie , do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
 12. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami.
 13. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 14. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego przeżywania adwentu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.