OGŁOSZENIA – 3.12.2023r.

 I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

 1. Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rok duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce będziemy przeżywali pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. Od poniedziałku 1 grudnia rozpoczynają się adwentowe Msze św. ku czci NMP, tzw. roraty. Dla ogółu wiernych roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30; dla dzieci i młodzieży w piątki o godz. 16:30. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia lampionów.
 3. Proponujemy dzieciom wzięcie udziału w konkursie na najpiękniejszy, zrobiony własnoręcznie lampion. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród podczas ostatniej Mszy świętej roratnej dla dzieci, a więc w piątek 22 grudnia o godz. 16:30.
 4. Pod amboną w każdą niedzielę adwentu, będziemy wystawiali pusty żłóbek. Zapraszamy dzieci do przynoszenia karteczek, na których będzie wypisany wykonany dobry uczynek. Wszystkie dobre uczynki staną się prezentem dla Pana Jezusa i będą wyściółką żłóbka pod siankiem, na którym zobaczymy dzieciątko Jezus w Uroczystość Bożego Narodzenia.
 5. Adwent jest czasem szczególnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. To okres wytężonej modlitwy i głębszego zaangażowania w budowanie relacji z Jezusem. Aby ten podjęty wysiłek znalazł swój wyraz w konkretnych postanowieniach i przyniósł dobre owoce, zapraszamy w okresie adwentu do wspólnej modlitwy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00. Na modlitwie będziemy trwać według następującego porządku: w poniedziałki: wspólnota Żywego Różańca i mieszkańcy ul. Orłowicza; we wtorki: nadzwyczajni szafarze Komunii świętej i mieszkańcy ul. Barcza; w środy: wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci i mieszkańcy ul. Wańkowicza; w czwartki: ministranci z rodzinami oraz mieszkańcy ul. Murzynowskiego; w piątki: członkowie Akcji Katolickiej oraz dzieci ze scholii wraz z rodzicami i mieszkańcy ulic Paukszty, Turowskiego i Puchalskiego.
 6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy świętej o godz. 17:30 będzie możliwość podjęcia się przez okres dziewięciu miesięcy duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego zabiciem.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielą adwentu i potrwają do wtorku włącznie.
 8. Po rekolekcjach, w środę 20 grudnia będziemy przystrajali i generalnie sprzątali kościół na Boże Narodzenie. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich grup sprzątających, wolontariuszy posługujących w parafii, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, rodziców ministrantów i dzieci ze scholii oraz wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w dekorowaniu świątyni. Prosimy bardzo o uwzględnienie wspólnego sprzątania i ubierania choinek w kościele w swoich planach przedświątecznych.
 9. Zapraszamy dzieci do czynnego udziału w przygotowaniu dekoracji na choinki, które przyozdobią nasz kościół. Jedna z choinek będzie ozdobiona zrobionymi przez dzieci i młodzież ozdobami. Bombki, aniołki oraz gwiazdki można przynosić na Mszę święta niedzielną do przygotowanego i wystawionego w prezbiterium pudełka. Prosimy o dołączenie do swojego rękodzieła karteczki z imieniem i nazwiskiem, ponieważ przewidujemy nagrody za najlepsze prace.
 10. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu transportu do przewiezienia choinek o długości około 5 metrów. Osoby dysponujące takim autem prosimy o kontakt.
 11. Po Mszach świętych będzie można u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara złożona na przy tej okazji będzie przeznaczona na fundusz ministrancki.
 12. W kancelarii oraz w zakrystii są dostępne poświęcone opłatki wigilijne. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 13. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Mała w cenie 10 zł, duża 20 zł. Caritas zebrane środki ze sprzedaży świec co roku przeznacza m. in. na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, wsparcie w rehabilitacji i leczeniu dzieci i młodzieży, a także na stypendia i posiłki dla potrzebujących.
 14. W ramach ogólnopolskiej akcji, do puszek tydzień temu zebraliśmy ofiary na pomoc ubogim, w wysokości 1.735 złotych, które w całości przekazaliśmy na Caritas naszej archidiecezji.
 15. Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.
 16. W najbliższy wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej na spotkanie formacyjne.
 17. Zachęcamy do obserwowania naszej parafii na Facebooku, gdzie na bieżąco dodajemy ważne ogłoszenia. Można nas obserwować po wyszukaniu: „Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie”.
 18. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami.
 19. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 20. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego przeżywania adwentu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.