OGŁOSZENIA – 26.11.2023r.

 XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.11.2023 r.

 1. Do końca listopada modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, a także we Mszy świętej zbiorowej.
 2. Dziś, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, zostanie odprawiona listopadowa Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Intencje można jeszcze składać w zakrystii.
 3. Dziś po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na wieczór uwielbienia – adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W kancelarii oraz w zakrystii są dostępne poświęcone opłatki wigilijne. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można nabyć świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Mała w cenie 10 zł, duża 20 zł. Caritas zebrane środki ze sprzedaży świec co roku przeznacza m. in. na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, wsparcie w rehabilitacji i leczeniu dzieci i młodzieży, a także na stypendia i posiłki dla potrzebujących.
 6. Pomimo niesprzyjającej pogody, tak jak zaplanowaliśmy, udało się sfinalizować budowę chodnika i schodów przy kancelarii parafialnej. Bardzo dziękujemy naszym drogim parafianom, którzy w przez dwie niedziele ofiarą złożoną do puszek wsparli podjętą inwestycję. Na ten cel zebrano łącznie 7. 972 zł i 50 gr. Bardzo dziękujemy.
 7. Dziś, w ramach ogólnopolskiej akcji, do puszek zbieramy ofiary na pomoc ubogim, które w całości przekażemy na Caritas naszej archidiecezji.
 8. Zapraszamy młodzież do śpiewu i gry w naszej scholi młodzieżowej. Zgłoszenia do ks. Tomasza. Zapraszamy także chętnych chłopców do służby liturgicznej ołtarza. Zbiórki ministranckie odbywają się w soboty o godz. 10.00.
 9. Zachęcamy do obserwowania naszej parafii na Facebooku, gdzie na bieżąco dodajemy ważne informacje i ogłoszenia. Można nas obserwować po wyszukaniu: „Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie”.
 10. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami, intencjami. Dziękujemy Pani Justynie, Panu Pawłowi i Marcinowi za podejmowaną co tydzień pracę nad opracowaniem i wydrukowaniem biuletynu.
 11. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.