OGŁOSZENIA – 19.11.2023r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 r.

 1. Przez cały listopad różaniec za zmarłych z wypominkami w niedzielę o godz. 17:30, natomiast w dni powszednie o godz. 17:00. Msza święta zbiorowa za zmarłych poleconych naszej modlitwie sprawowana będzie każdego dnia listopada w niedzielę o godz. 18:00, a w dni powszednie o godz. 17:30.
 2. Na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej znajdują się kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych na miesiąc listopad. Wypisane kartki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji.
 3. W ostatnią niedzielę miesiąca, tj. 26 listopada, zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tego dnia zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
 4. Dziś po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na Mszę świętą we wtorek o godz. 17:30 wspólnotę ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Eucharystia będzie sprawowana o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla członków liturgicznej służby ołtarza: ministrantów, lektorów oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Tego dnia ministrantom zostaną uroczyście wręczone legitymacje ministranckie.
 6. W kancelarii oraz w zakrystii są dostępne poświęcone opłatki wigilijne. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Warto pamiętać także, że opłatki rozprowadzane poza parafią, np. w galeriach handlowych, nie są poświęcone.
 7. Bardzo dziękujemy naszym drogim parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę ofiarą złożoną do puszek wsparli budowę nowego chodnika i schodów przed kancelarią parafialną. Do puszek zebrano 3.308 zł i 20 gr. Dodatkowo ofiarę w wysokości 1.000 zł złożyła przedstawicielka wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. Koszt całej inwestycji wyniesie 10.000 zł. Brakuje jeszcze prawie 5.700 zł, dlatego tej niedzieli po Mszach świętych będziemy ponownie zbierali do puszek ofiary na ten cel. Prace brukarskie rozpoczną się na początku tego tygodnia.
 8. Zapraszamy młodzież do śpiewu i gry w naszej scholi młodzieżowej. Zgłoszenia do ks. Tomasza.
 9. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletyn parafialny z aktualnymi ogłoszeniami, intencjami i Ewangelią.
 10. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy sprzątaniu naszej świątyni, a także wolontariuszom za ich posługę.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych na rozpoczynający się nowy tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.