OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

OGŁOSZENIA I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r.

1) W dniu wczorajszym Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński po okresie przygotowań wprowadził w posługę szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej, Pana Pawła Łapę. Panu Pawłowi życzymy owocnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

2) W czasie Adwentu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej Roratniej.

- Roraty w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.  (W Adwencie nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00).

- Roraty dla dzieci w środy o godz. 16:30.

- do udziału zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3) W naszej parafii rekolekcje rozpoczną się w czwartą niedzielę Adwentu, tj. 18 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Roszyński – proboszcz parafii w Dębowcu.

4) Dzisiaj (niedziela) o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych w listopadzie. Intencje można składać w zakrystii.

5) Zapraszamy dzisiaj (niedziela) o godz. 19:00 na kolejny Wieczór Uwielbienia. Dzisiejsza Adoracja rozpocznie się konferencją biblijną wprowadzającą w czas Adwentu, którą poprowadzi Pani dr hab. Aleksandra Nalewaj.

6) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- W piątek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach

- W piątek o godz. 15.15 Msza Święta zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii.

- w sobotę o godz. 15.15 Msza Święta za wszystkich należących do wspólnot różańcowych, po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

7) Po Mszach Świętych można nabyć świece Caritas „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Małe świece w cenie 10 zł, duże w cenie 25 zł. Do nabycia jest również sianko na stół wigilijny.

8) Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na utrzymanie naszej parafii. Dziękujemy za tą formę wsparcia.

9) Nasza Parafia we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących
nr 3 prowadzi siódmą edycję „Świątecznej pomocy Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie w Starych Trokach” Chcemy przygotować 110 paczek dla dzieci oraz paczki dla rodzin. Słodycze dla dzieci i żywność oraz środki chemiczne można składać do 6 grudnia w zakrystii.

10) Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz Biuletyn parafialny z aktualnymi intencjami i ogłoszeniami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.