OGŁOSZENIA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022r.

OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.09.2022r.

1) 14 września w środę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 15.15 i 17.30. Tego dnia zapraszamy również na Adorację Krzyża o godz. 18.00.

2) 15 września w czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu również wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci obchodzić będzie swoje święto patronalne. Zapraszamy na Mszę Świętą za wszystkich członków tej wspólnoty o godz. 17.30. Przed Mszą Świętą od godz. 16.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.

3) Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta za wszystkich członków Akcji Katolickiej.

4) Ofiary, które składamy na tacę w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na pokrycie kosztów utrzymania naszej parafii i opłatę bieżących rachunków. Serdecznie dziękujemy za wsparcie
i wyrozumiałość.

5)Uczniów klas ósmych i starszych, którzy chcą przegotowywać się do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjno – formacyjne, które odbędzie się 30 września.
W programie spotkania
o godz. 17.30 – Msza Święta i po niej spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.

6) Uczniów uczących się w ósmych klasach Szkoły Podstawowej nr 25 zapisuje ksiądz Mariusz podczas lekcji religii. Pozostali chętni uczący się w innych szkołach zapisują się w kancelarii lub zakrystii do dnia 18 września.

7) Rodziców lub opiekunów dzieci klas trzecich, chcących przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 25 września w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.

8) Pierwsze Komunie Święte w naszej parafii w 2023 roku odbywać się będą według następującego grafiku:

- 6 maja 2023r., godz. 10.00 – Pierwsza Komunia Święta dla Zespołu Placówek Edukacyjnych.

- 13 maja 2023r., godz. 10.00 – Pierwsza Komunia Święta dla Szkoły Podstawowej nr 25 oraz chętne dzieci uczące się w szkołach poza terenem Nagórek.

- 20 maja 2023r., godz. 10.00 – Pierwsza Komunia Święta dla Szkoły Podstawowej nr 12. oraz chętne dzieci uczące się w szkołach poza terenem Nagórek.

9) Zapraszamy dzieci i młodzież do śpiewania w scholii parafialnej. Spotkanie dla osób chętnych w każdą niedzielę o godz. 9:15 w Sali pod Kościołem – wejście przez kaplicę adoracji.

10)Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie osób, które sprzątają nasz kościół. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w celu udzielenia szczegółowych informacji. Są stworzone trzy grupy po kilka osób. Każda osoba chętna, będzie proszona o pomoc jeden raz w miesiącu w poniedziałek w godzinach wieczornych. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie.

11) Do nabycia jest „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.