OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

OGŁOSZENIA

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

1) Dzisiaj (niedziela) o godz. 19.00 zapraszamy szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami na spotkanie przedświąteczno-wigilijne.

2) W piątek wieczerzą wigilijną rozpoczniemy obchody Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by zgodnie z naszą Polską tradycją zachować postny charakter wieczerzy. Niech nie zabraknie modlitwy, lektury Pisma Świętego, przełamania się opłatkiem, życzeń oraz śpiewu kolęd.

3) Zapraszamy na Roraty w tym tygodniu o godz. 6.30.

4) W dzień Wigilii Nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.15 i 17.30.

5) Spowiedź Święta w tym tygodniu bezpośrednio przed Mszami Świętymi.

6) PASTERKA w naszej parafii o godz. 24.00. Podczas pasterki zaśpiewa chór pani Alicji Kucharzewskiej – Samko. 15 minut przed pasterką adwentowe czuwanie.

7) Pasterka z udziałem dzieci o godz. 22.00.

8) W wieczór wigilijny o godzinie 21.40 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez młodzież.

9) Dzieci, młodzież i wszystkich, którzy chcieli by śpiewać podczas pasterki z udziałem dzieci zapraszamy na próbę w wigilię o godz. 21.10 w sali pod kościołem.

10) W sobotę – Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Święte bez zmian o godz. 8.30, 10.00, 12.00, 15.15, 18.00.

11) Ofiary które będziemy składać na tacę podczas pasterki oraz w Pierwszy dzień Świąt będą przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i bieżące opłaty.

12) W drugi Dzień Świat Bożego Narodzenia wszystkie Msze Święte w porządku niedzielnym.

13) W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę Świętą w intencji wszystkich wolontariuszy naszej parafii: osoby dbające o wygląd i czystość naszej świątyni, osoby posługujące w zakrystii i kancelarii. Podczas tej Mszy Świętej będziemy dziękowali Bogu za waszą posługę i zaangażowanie i prosili o Boże bł. i zdrowie dla Was i waszych rodzin.

14) W wieczór sylwestrowy o godz. 17.30 odprawiona zostanie Msza Święta Dziękczynna za mijający rok. Po Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Dziękczynno-błagalne, prosząc o potrzebne łaski na dni Nowego Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

15) Przy wyjściu z kościoła nabyć można nowy podwójny nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny w którym umieściliśmy przebieg wieczerzy wigilijnej w katolickich rodzinach.

16) W imieniu Dzieci i rodzin mieszkających w Starych Trokach serdecznie dziękujemy za przekazane dary, które dotarły w dniu wczorajszym do dzieci i rodzin tam mieszkających.

17) Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych w miesiącu grudniu. Intencje można składać w kancelarii lub zakrystii.

18) Prosimy o pomoc w strojeniu kościoła i ubieraniu choinek we wtorek o godz. 18.15.

19) Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniach naszego Kościoła do obchodu Świąt Bożego Narodzenia.

– W poniedziałek o godz. 18.00 prosimy panów o obsadzenie choinek w kościele i prosimy również o pomoc w rozwieszeniu lampek i ozdób choinkowych oraz ustawienie szopki.

– w środę na godz. 18.00 prosimy o pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła wszystkie osoby gotowe pomóc.

20) W dzień wigilii oraz sylwester kancelaria parafialna będzie zamknięta.

21) Opłatki i świece wigilijne do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.