OGŁOSZENIA III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU

12 GRUDNIA 2021 r. – REKOLEKCJE

1) Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe – poprowadzi je ojciec Grzegorz Górnik – ze zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Ojca Grzegorza serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy prowadzenia przez Ducha Świętego. Rekolekcje potrwają do wtorku.

PLAN REKOLEKCJI:

* Dzisiaj (niedziela) Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi tak jak w każdą niedzielę.

* Dzisiaj o godz. 10.00 – Msza Święta z nauką dla dzieci.

* W poniedziałek i wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi:

- o godz. 6.30, 10.00, 15.15, 17.30 i 19.00.

* W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne dla dzieci o godz. 16.30.

2) Zwracamy się z prośbą, by spowiedzi Świętej nie odkładać na ostatnią chwilę. Już dzisiaj pomyślmy o tym duchowym przygotowaniu. Rekolekcje są dobrym momentem na przeżycie spowiedzi adwentowej.

3) Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej Parafii przeżywa 20 rocznicę powstania z tej okazji zapraszamy dzisiaj (niedziela) o godz. 14.30 na różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej. potem koronka i Msza Święta.

4) Roraty w naszej parafii odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

5) Roraty dla dzieci w sobotę o godz. 16.30.

6) Dzisiaj w niedzielę 12 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7) 19 grudnia w następną niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami na spotkanie przedświąteczno-wigilijne.

8) Po raz szósty nasza parafia organizuje świąteczną pomoc dzieciom z Polskiej szkoły w Starych Trokach oraz rodzinom. Zbiórka trwa do jutra tj. 13 grudnia. Dary można przynosić przed Mszami Świętymi do zakrystii.

9) Po Mszach Świętych będzie można w przedsionku kościoła nabyć poświęcony opłatek – ofiary składane przy zakupie opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszej świątyni i bieżące zobowiązania finansowe.

9) Do nabycia są jeszcze w dzisiejszą niedzielę małe świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom i ubogim oraz sianko na stół wigilijny.

10) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny z intencjami i ogłoszeniami.

11) Za tydzień podwójne wydanie „Gościa Niedzielnego”.

12)Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom dbającym o czystość naszej świątyni. Osoby chętne, by pomóc prosimy o kontakt.

13) Ofiary składane dzisiaj na tace są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

14) Organizujemy świąteczną kartkę dla żołnierzy na granicy. Zbiórka kartek do 17 grudnia w kancelarii lub zakrystii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.