OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.11.2020r.

1) W związku z obostrzeniami w naszym Kościele aktualnie mogą przebywać 124 osoby podczas nabożeństw. Prosimy w miarę możliwości o zajmowanie również miejsc na chórze oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

2) Osoby, które chcą przyjmować Komunie Świętą na rękę proszone są o ustawienie się na środku kościoła i podchodzenie procesyjne do Komunii Świętej z wyciągniętymi dłońmi. Komunie Świętą spożywamy przy kapłanie. Komunia Święta w pierwszej kolejności będzie udzielana na rękę na środku kościoła, a następnie wszystkim pozostałym wiernym klęczącym, tak jak jest w zwyczaju naszej parafii. Taki sposób udzielania komunii będzie stosowany na wszystkich Mszach Świętych.

3) Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.

- Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

- Dzisiaj o godz. 17:30 pierwsze wypominki – modlitwa różańcowa za zmarłych.

4) 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 15.15 i 17.30.

5) Wychodząc z kościoła można wziąć kartki na wypominki i Mszę Świętą Gregoriańską. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy w zakrystii lub kancelarii. Przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza Św. Zbiorowa – Gregoriańska oraz różaniec za zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych:

- Msza Św. Gregoriańska w listopadzie w niedzielę o godz. 18.00 w dni powszednie o godz. 17.30.

- Różaniec z modlitwą za zmarłych (wypominkami) w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.00.

6) W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną Chorych w ich domach będą odwiedzać tylko Księża po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na telefon i ustalenie wizyty, ewentualnie jej odwołanie.

7) W Pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.30 Msza Święta za wszystkich Członków Wspólnoty Żywego Różańca, a po niej różaniec za zmarłych.

8) KOMUNIKAT KS. ARCYBISKUPA:

W nawiązaniu do Apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego zwracam się z prośbą do duszpasterzy i wiernych o podjęcie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyniach Archidiecezji Warmińskiej, która będzie naszą odpowiedzią na zaistniałą sytuację epidemiczną i społeczną w naszej Ojczyźnie. Proszę, aby nasze świątynie pozostały otwarte, a odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo niech będzie podjęta przez duszpasterzy i parafian.

W odpowiedzi na powyższy komunikat prosimy wszystkich parafian o modlitwę indywidualną przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Adoracji lub w kościele w najbliższy Piątek od godz. 7:00 do 17:30 w wybranej dowolnej porze dnia. Tego dnia o godz. 14:45 będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w powyższych intencjach.

9) Do nabycia jest „Gość Niedzielny” oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi intencjami i ogłoszeniami oraz modlitwą o pokój – zachęcamy do codziennego jej odmawiania.

10) Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w poniedziałek po nabożeństwie wypominkowym.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.