WIELKI PIĄTEK – INFORMACJE

- Dzisiaj  Wielki Piątek, dzień męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej to centralny punkt dzisiejszego dnia. Z przyczyn panującej pandemii Liturgia ta będzie sprawowana w naszym kościele z obecnością tylko sióstr zakonnych i szafarzy komunii. Jutro rano również umieścimy zdjęcia z tej liturgii, byście choć w ten sposób widzieli ten czas.

- Adoracja dzisiaj trwa od godz. 7.00 do godz. 17.30 w ciemnicy (kaplica Adoracji) pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w kaplicy może przebywać w jednym czasie 5 osób

- Adoracja dzisiaj przy Grobie Pańskim od godz. 19.00 do godz. 22.30 w kościele może przebywać w jednym czasie 5 osób

- Podczas nawiedzenia kościoła można dziś złożyć ofiary do specjalnej skarbonki i zapalić świecę. Ofiary te są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła w tym trudnym czasie.

- Dzisiaj obowiązuje post ścisły (bez mięsa, 3 posiłki w tym jeden do syta)

- Życzymy owocnego przeżywania Dzisiejszego dnia w rodzinach. Pamiętajmy o wystawieniu dzisiaj krzyża świec, by podczas oglądanej transmisji Liturgii Męki Pańskiej oddać cześć krzyżowi. Tutaj znajduje się link do strony z podanym przebiegiem liturgii, by można się było do niej przygotować:

http://ordo.pallotyni.pl/index.php/mszal-rzymski/wielki-post/642-wielki-piatek-liturgia-na-czesc-meki-panskiej

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.