OGŁOSZENIA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 02.02.2020r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 02.02.2020r.

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę, tradycyjnie przekazane zostaną na zakony klauzurowe w Szczytnie i Spręcowie. Za wsparcie sióstr żyjących w tych zakonach serdecznie dziękujemy.

2) Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 do naszego kościoła na kolejny Wieczór Uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu.

3) W poniedziałek wspominać będziemy w liturgii św. Błażeja. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Pod koniec każdej Mszy Świętej wierni otrzymają błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

4) W środę wspominać będziemy św. Agatę. Tego dnia zostanie pobłogosławiony przyniesiony przez wiernych chleb. Według tradycji przechowywanie tego chleba ma uchronić nasze domy od pożarów.

5) W poniedziałek o godz. 17.30 Msza Św. za Wspólnotę Krwi Chrystusa.

6) W piątek kapłani i szafarze Komunii Świętej odwiedzą chorych z Komunią w ich domach.

7) W piątek Msza Święta Zbiorowa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii.

8) Zwracamy się z prośbą do osób, które mają w mieszkaniach niepotrzebne już stroje komunijne – alby, by przynieść je do kościoła lub do sióstr. Za przekazane stroje serdecznie dziękujemy.

9) Za tydzień ofiar składane na tacę będą przeznaczone na funkcjonowanie naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

10) Ośrodek spotkań małżeńskich zaprasza na weekendy organizowane w Dobrym Mieście, podczas których narzeczeni będą mogli przygotować się do Sakramentu małżeństwa. Więcej informacji w zakrystii.

11) 23 lutego odbędzie się w Szkole Muzycznej w Olsztynie Wenta Dobroczynna. Bilety na to wydarzenie w cenie 30 złoty można odebrać w zakrystii. Uzyskane pieniądze przekazane zostaną na budowę w Olsztynie Hospicjum dla dzieci.

12) We wspomnienie Matki Bożej z Lourd 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Tego dnia Podczas Mszy Św. o godz. 7.00, 10.00 (dodatkowa), 15.15, 17.30 zostanie udzielony Sakrament Chorych. Tego dnia szczególnie zapraszamy na uroczystą Msze Świętą o godz. 17.30. Podczas tej Mszy Świętej zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II, św. Faustyny oraz bł. Michała Sopoćki. Na zakończenie Mszy Św. poświęcony zostanie ołtarz Matki Bożej Bolesnej i umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych a tym samym każdego dnia będzie można oddawać cześć tym świętym. Zapraszamy już dziś do wspólnej modlitwy. Tego dnia ofiary składane na tace będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci ze scholii i ministrantów.

13) Za dwa tygodnie w niedzielę 16 lutego po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz ciast. Ofiary uzyskane ze sprzedaży pomogą w dofinansowaniu wyjazdu wakacyjnego dla dzieci.

14) 7 czerwca odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na to wydarzenie planowany jest wyjazd autokarowy z naszej parafii. Zapisy od następnej niedzieli. Koszt przejazdu autokarem 75 zł.

15) Do nabycia jest „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi intencjami i ogłoszeniami.

16) W poniedziałek o godz. 18.00 rozbieranie dekoracji świątecznych i choinek. Prosimy o pomoc. Sprzątanie kościoła we wtorek o godz. 18.00.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.