OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – REKOLEKCJE – 01.12.2019r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019r.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

1) Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje prowadzi Ojciec Grzegorz Lewkowicz. Dzisiaj Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi według porządku niedzielnego. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.30, 10.00, 15.15, 17.30, 19.00. Program Rekolekcji umieszczony jest w Biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej.

2) Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Rodziców.

3) Przez cały adwent zapraszamy na Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy z lampionami na Mszę Świętą w sobotę o godz. 17.30.

4) Jutro o godz. 17.30 Msza Św. za Apostolstwo Dobrej Śmierci.

5) W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w ich domach.

6) W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie wspólnoty młodzieżowej o godz. 19.00. Zaproszenie jest skierowane do uczniów od klasy 7.

7) W piątek o godz. 15.15 Msza Święta Zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać w kancelarii lub zakrystii.

8) W sobotę o godz. 15.15 Msza Św. za Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

9) Nasza parafia organizuje pomoc świąteczną dla dzieci z Polskich szkół w Starych Trokach i Kiwiszkach na Litwie. Osoby, które chciałyby wesprzeć tą inicjatywę, prosimy o przynoszenie darów do 8 grudnia. 9 grudnia dary te zostaną zawiezione do Polskich szkół i przekazane dzieciom. Żywność i środki chemiczne zostaną przekazane rodzinom. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

10) W najbliższym tygodniu będą roznoszone opłatki do mieszkań przy ulicy Wańkowicza.

11) Dzisiaj po Mszach Świętych rozprowadzane są świece Caritas „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ceny świec małe po 5 zł, duże po 15 i 20 zł. Środki zebrane ze sprzedaży świec, będą przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji między innymi na powstające hospicjum dla dzieci. Za zakupione świece serdecznie dziękujemy. Rozprowadzane są również kartki świąteczne.

 

 

 

 

9) Plan wizyty duszpasterskiej na pierwszy tydzień adwentu:

4 grudnia (środa) – ul. Murzynowskiego 1 , 3

5 grudnia (czwartek) – ul. Murzynowskiego 2 , 4 , 5

6 grudnia (piątek) – ul. Murzynowskiego 6 , 15

7 grudnia (sobota) – ul. Murzynowskiego 7 od godz. 9.00

7 grudnia (sobota) – ul. Murzynowskiego 13 od godz. 13.00

10) Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na funkcjonowanie naszej parafii.

11) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi intencjami, ogłoszeniami i planem kolędy.

12) Dziękujemy parafianom dbającym o czystość i wygląd naszego kościoła.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.