OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019r.

1) Listopadowa modlitwa za zmarłych w naszym kościele:

– w niedzielę o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 Msza Święta Gregoriańska za zmarłych,

– w dni powszednie o godz. 17.30 Mszy Świętej Gregoriańska za zmarłych, a po niej Różaniec z wypominkami.

2) W sobotę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.

3) Za tydzień – 1 grudnia w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Grzegorz Lewkowicz. W Niedzielę Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi według porządku niedzielnego. Nauka rekolekcyjna dla dzieci w niedzielę o godz. 10.00. Dokładny program Rekolekcji umieszczony jest w Biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej.

4) Za tydzień 1 grudnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 10.00, a po niej odbędzie się spotkanie formacyjne.

5) W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie wspólnoty młodzieżowej o godz. 19.00. Spotkania będą się odbywały w każdy czwartek o godz. 19.00. Zaproszenie jest skierowane do uczniów od klasy 7.

6) Nasza parafia organizuje pomoc świąteczną dla dzieci z Polskich szkół w Starych Trokach i Kiwiszkach na Litwie. Pragniemy przygotować 190 paczek dla dzieci uczących się w tych szkołach. Osoby, które chciałyby wesprzeć tą inicjatywę, prosimy o przynoszenie przede wszystkim słodyczy, które można składać w zakrystii do 8 grudnia. 9 grudnia dary te zostaną zawiezione do Polskich szkół i przekazane dzieciom. Żywność i środki chemiczne zostaną przekazane rodzinom. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

7) W najbliższym tygodniu będą roznoszone opłatki do mieszkań przy ulicy Barcza.

8) Dzisiaj po Mszach Świętych rozprowadzane są świece Caritas „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ceny świec małe po 5 zł, duże po 15 i 20 zł. Środki zebrane ze sprzedaży świec, będą przekazane na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji między innymi na powstające hospicjum dla dzieci. Za zakupione świece serdecznie dziękujemy. Rozprowadzane są również kartki świąteczne.

9) Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się, tak jak w ubiegłych latach, w grudniu w czasie trwania adwentu i będzie kontynuowana po Świętach Bożego Narodzenia. Rozpoczęcie odwiedzin od ulicy Murzynowskiego, Wańkowicza i Barcza.

 

Plan kolędy na pierwszy tydzień adwentu:

4 grudnia (środa) – ul. Murzynowskiego 1 , 3

5 grudnia (czwartek) – ul. Murzynowskiego 2 , 4 , 5

6 grudnia (piątek) – ul. Murzynowskiego 6 , 15

7 grudnia (sobota) – ul. Murzynowskiego 7 , 13

10) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem na przyszły rok, „Mały Gość” z lampionem roratnim oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi intencjami i ogłoszeniami.

11) Dziękujemy parafianom dbającym o czystość i wygląd naszego kościoła. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po wypominkach.

12) Dzisiaj wieczorem Msza Św. Zbiorowa za zmarłych w listopadzie intencje można składać w zakrystii.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.