OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019r.

1) W miesiącu listopadzie w naszym kościele trwa modlitwa za zmarłych:

– w niedzielę o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 Msza Święta Gregoriańska za zmarłych,

– w dni powszednie o godz. 17.30 Mszy Świętej Gregoriańska za zmarłych, a po niej Różaniec z wypominkami.

2) Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 18.50, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – Adoracje Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół muzyczny i młodzież. Rozważanym tekstem modlitwy, będzie Hymn o miłości św. Pawła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3) W najbliższy czwartek zapraszamy na oazowe spotkanie młodzieży. Spotkania będą się odbywały w czwartki o godz. 19.00. Zaproszenie jest skierowane do uczniów klas 7, 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Spotkania będą trwały około godziny. Prowadzić je będzie młodzież starsza – animatorzy i ksiądz.

4) Tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia organizuje pomoc świąteczną dla dzieci z Polskich szkół w Starych Trokach i Kiwiszkach na Litwie. Pragniemy przygotować 190 paczek dla dzieci uczących się w tych szkołach. Osoby, które chciałyby wesprzeć tą inicjatywę, prosimy o przynoszenie przede wszystkim słodyczy, które można składać w zakrystii do 8 grudnia. 9 grudnia dary te zostaną zawiezione do Polskich szkół i przekazane dzieciom. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

5) 23 listopada w sobotę będzie miał miejsce wyjazd do Ostródy dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zbiórka przed wyjazdem o godz. 9.15. Wyjazd z pętli autobusowej. Prosimy o zabranie kanapek i herbaty.

6) W najbliższym tygodniu będą roznoszone opłatki do mieszkań. W poniedziałek dokończenie ulicy Orłowicza. We wtorek, środę, czwartek ul. Murzynowskiego, W piątek ul. Turowskiego, Paukszty i Puchalskiego. Osoby roznoszące opłatek będą posiadały przy sobie pisemne upoważnienie z podpisem księdza proboszcza i pieczątką parafii.

7) Od następnej niedzieli po Mszach Św. rozprowadzane będą świece Caritas „Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom”. Ceny świec małe po 5 zł, duże po 15 i 20 zł. Środki zebrane ze sprzedaży świec będą przekazane na dzieła charytatywne Caritas naszej Archidiecezji. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

8) Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w pierwszą niedzielę adwentu 1 grudnia.

9) Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się, tak jak w ubiegłych latach, w grudniu w czasie trwania adwentu i będzie kontynuowana po Świętach Bożego Narodzenia. Rozpoczęcie odwiedzin od ulicy Murzynowskiego, Wańkowicza i Barcza.

10) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny z aktualnymi intencjami i ogłoszeniami. Za tydzień do Gościa Niedzielnego będzie dołączony kalendarz.

11) Dziękujemy parafianom dbającym o czystość i wygląd naszego kościoła. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po wypominkach.

12) W następną niedzielę o godz. 18.00 Msza Św. Zbiorowa za zmarłych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.