OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019r.

1) W najbliższą środę 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały Nieba, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

– Msze Święte w naszym kościele w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Wypominki 1 listopada o godz. 17.30.

- 1 listopada nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.15!

– o godz. 14.00 rozpoczną się Msze Święte na cmentarzach przy ulicy Poprzecznej i na Dywitach.

2) 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Kościół modli się za wszystkich zmarłych. W tym dniu Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 15.15 i 17.30.

3) W miesiącu listopadzie w naszym kościele będzie trwała modlitwa za zmarłych:

– w niedzielę o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 Msza Święta Gregoriańska za zmarłych,

– w dni powszednie o godz. 17.30 Mszy Świętej Gregoriańska za zmarłych a po niej Różaniec z wypominkami.

4) Wychodząc z kościoła można wziąć kartki na wypominki i Mszę Świętą Gregoriańską. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane przy tej okazji.

5) 31 października (czwartek), tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia zaprasza serdecznie wszystkie dzieci i rodziców na „BAL ŚWIĘTYCH”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 Mszą Świętą następnie przejście i dalsza część spotkania w Szkole Podstawowej nr 25. W programie między innymi: tańce, zabawy integracyjne, konkursy i poczęstunek. Dzieci prosimy o przebranie się za postać swojego ulubionego świętego oraz o zabranie butów na zmianę.

6) 7 listopada w czwartek nasza parafia ma zarezerwowany seans filmowy pt. „Nieplanowane”. Seans odbędzie się w Multikinie w Galerii Warmińskiej o godz. 19.00. „Nieplanowane” to poruszająca historia przemiany kobiety, która kiedyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. Film powstał na podstawie książki, w której autorka przedstawiła swoje doświadczenia. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Zapisy na ten film w zakrystii, cena biletu 12 zł.

7) W piątek Szafarze Komunii Świętej odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem w ich domach.

8) W piątek wyjątkowo Msza Święta zbiorowa do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii.

9) W sobotę o godz. 15.15 Msza Św. za Wspólnoty Różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

10) Tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia będzie organizowała pomoc świąteczną dla dzieci z Polskiej szkoły w Starych Trokach i Kiwiszkach na Litwie. Pragniemy przygotować 190 paczek dla dzieci uczących się w tej szkole. Osoby, które chciałyby wesprzeć tą inicjatywę, prosimy o przynoszenie przede wszystkim słodyczy z jak najdłuższą datą ważności. Słodycze można składać w zakrystii przed lub po Mszach Świętych.

11) Próby chórku dziecięcego i zbiórki ministranckiej w dniu Zadusznym 2 listopada nie będzie!

12) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny.

13) Dziękujemy parafianom dbającym o czystość i wygląd naszego kościoła. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po różańcu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.