OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019r.

1) Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

2) Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu marcu. Intencje można składać w zakrystii.

3) Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinach:

14.40 – dla dorosłych,

16.45 – dla dzieci,

18.00 – dla młodzieży i dorosłych.

4) 2 kwietnia we wtorek nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym z całodniową Adoracją Najświętszego Sakramentu ( Adoracja w kościele ) oraz spowiedzią. Tego dnia Droga krzyżowa o godz. 14.40.

5) 2 kwietnia we wtorek będziemy wspominać 14 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą dziękczynną za dar życia i posługi papieskiej o godz. 21.00 . Od godziny 20.30 wspólnoty różańcowe poprowadzą modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej Parafii.

6) W związku z pracami w naszej świątyni ofiary zbierane 2 kwietnia na wszystkich Mszach Świętych będą przeznaczone na pokrycie kosztów inwestycji. Na ten cel będzie również zbierana taca w drugą niedzielę miesiąca.

7) 5 kwietnia z piątku na sobotę odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa będzie prowadziła z naszego kościoła do kościoła św. Faustyny w Ostródzie. Długość drogi to 47 kilometrów. Droga krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20.00 w naszej parafii. Po Mszy uczestnicy wyruszą w milczeniu na nocną drogę krzyżową rozważając poszczególne stacje. Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się poprzez ogólnopolską stronę internetową. Powyższa trasa jest propozycją, każdy uczestnik idzie w milczeniu, skupieniu, na własną odpowiedzialność.

8) W sobotę o godz. 15.15 Msza Św. za Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych

9) Zapraszamy Młodzież na próby przygotowujące do przedstawienia „Misterium Meki Pańskiej”. Próba dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej.

10) Pary przygotowujące się do zawarcia małżeństwa zapraszamy na spotkania małżeńskie (kurs przedmałżeński). Rozpoczęcie 6 kwietnia w sobotę o godz. 18.30 w domu parafialnym.

11) Dziękujemy za ofiary składane do puszek znajdujących się na końcu kościoła z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.

12) Dziękujemy za artykuły spożywcze i chemiczne przyniesione do naszej parafii z przeznaczeniem dla osób potrzebujących.

13) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny

14) Rozprowadzane są palmy i karty pocztowe – dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

15) Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość naszej świątyni. Osoby, które miałyby czas i chęci prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła jutro o godz. 18.00.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.