OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019r.

1) Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. profesor dr hab KUL Stanisław Dyk.

Program rekolekcji:

* Dzisiaj Msze Święte z nauką rekolekcyjną tak jak w każdą niedzielę.

* Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

* W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 10.00, 15.15, 17.30.

* W poniedziałek i wtorek dodatkowa Msza Święta o godz. 19.00.

* Spotkania rekolekcyjne dla dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 25           o godz. 8.15 i 11.30.

2) Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinach:

14.40 – dla dorosłych,

16.45 – dla dzieci,

18.00 – dla młodzieży i dorosłych.

3) W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4) Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa za zmarłych w miesiącu marcy. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii.

5) 2 kwietnia we wtorek nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym z całodniową spowiedzią. Tego dnia Droga krzyżowa o godz. 14.40.

6) 2 kwietnia będziemy wspominać 14 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zechciejmy jako wspólnota parafialna uczcić tą rocznicę a szczególnie godzinę przejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, wspólną modlitwą dziękczynną za dar jego życia i posługi papieskiej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 21.00. Od godziny 20.30 wspólnoty różańcowe poprowadzą modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej Parafii.

– Nasza Parafia otrzymała relikwie krwi św. Jana Pawła II. Wykonany został ołtarz boczny poświęconego Matce Bożej Bolesnej. Zamówione zostało również reliwiarium w którym będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II, św. Faustyny, bł. ks. Michała. Ofiary zbierane 2 kwietnia na wszystkich Mszach Świętych będą przeznaczone na pokrycie kosztów tych inwestycji.

7) 5 kwietnia z piątku na sobotę odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa będzie prowadziła z naszego kościoła do kościoła św. Faustyny w Ostródzie. Długość drogi to 47 kilometrów. Droga krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20.00 w naszej parafii. Po Mszy uczestnicy wyruszą w milczeniu na nocną drogę krzyżową rozważając poszczególne stacje. Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się poprzez ogólnopolską stronę internetową. Powyższa trasa jest propozycją, każdy uczestnik idzie w milczeniu, skupieniu, na własną odpowiedzialność.

8) Zapraszamy Młodzież na próby przygotowujące do przedstawienia „Misterium Meki Pańskiej”. Próba dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej.

9) Pary przygotowujące się do zawarcia małżeństwa zapraszamy na spotkania małżeńskie (kurs przedmałżeński). Rozpoczęcie 6 kwietnia w sobotę o godz. 18.30 w domu parafialnym.

10) Dziękujemy za ofiary składane do puszek znajdujących się na końcu kościoła z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.

11) Można przynosić zakupione artykuły spożywcze i chemiczne do następnej niedzieli.

12) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny z planem rekolekcji.

13) Rozprowadzane są palmy i karty pocztowe – dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

14) Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość naszej świątyni. Osoby, które miałyby czas i chęci prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w środę o godz. 18.30.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.