OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019r.

1) Informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:

* Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinach:

14.40 – dla dorosłych,

16.45 – dla dzieci,

18.00 – dla młodzieży i dorosłych.

* Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30

* Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę Wielkiego Postu – 24 marca i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. profesor KUL Stanisław Dyk.

* 2 kwietnia nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym z całodniową spowiedzią i nabożeństwami pasyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na folderach i plakacie dotyczącymi kościołów stacyjnych i programu nabożeństw.

* Planowana jest również Ekstremalna Droga Krzyżowa w nocy z 5 na 6 kwietnia.

2) We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne szafarzy Komunii Świętej

3) Zapraszamy Młodzież na próby przygotowujące do przedstawienia „Misterium Meki Pańskiej”. Próba we wtorek o godz. 18.00.

4) Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a konkretnie na pokrycie kosztów położenia posadzki na chórze.

5) Dziękujemy za ofiary składane do puszek znajdujących się na końcu kościoła z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.

6) Można przynosić zakupione artykuły spożywcze i chemiczne po Mszach Świętych do 4 niedzieli Wielkiego Postu. Są do pobrania również skarbonki na Wielkopostną ofiarę, które będzie można przynieść w Wielką Sobotę i złożyć przy okazji święcenia pokarmów jako jałmużnę wielkopostną. Ofiary i żywność zostaną przekazane na Caritas oraz potrzebującym rodzinom.

7) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn Parafialny.

8) Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość naszej świątyni. Osoby, które miałyby czas i chęci prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w poniedziałek o godz. 18.00.

Można przynosić stare palmy do spalenia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.