OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019r.

1) Jutro o godz. 17.30 Msza Święta za Wspólnotę Krwi Chrystusa.

2) Informacje dotyczące BIERZMOWANIA:

– Jutro o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie przeprowadzony egzamin dla kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność na tym egzaminie obowiązkowa.

– w piątek o godz. 16.30 spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków i rodziców

– w sobotę 9 marca o godz. 11.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

3) W najbliższą środę rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Czas refleksji, modlitwy, pogłębionych praktyk religijnych.

Informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:

* W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania naszych głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 15.15, 17.30, 19.00

* Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinach:

14.40 – dla dorosłych,

16.45 – dla dzieci,

18.00 – dla młodzieży i dorosłych.

* Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30

* Za tydzień w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.50 – po wieczornej Mszy Świętej.

* Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę Wielkiego Postu – 24 marca i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. profesor KUL Stanisław Dyk.

* 2 kwietnia nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym z całodniową spowiedzią i nabożeństwami pasyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na folderach i plakacie dotyczącymi kościołów stacyjnych i programu nabożeństw.

* Planowana jest również Ekstremalna Droga Krzyżowa w nocy z 5 na 6 kwietnia.

4) Zapraszamy Młodzież na próby przygotowujące do przedstawienia „Misterium Meki Pańskiej”. Pierwsza próba w sobotę 9 marca o godz. 18.15. Zapraszamy serdecznie do wsparcia i pomocy.

5) Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na nasze Warmińskie Seminarium Duchowne w Olsztynie. Ofiarodawcom dziękujemy .

6) Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii, a konkretnie na pokrycie kosztów położenia posadzki na chórze.

7) Dziękujemy za ofiary składane do puszek znajdujących się na końcu kościoła z przeznaczeniem na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.

8) Po Mszach Świętych można przy wyjściu z kościoła pobrać tzw. „Siatki Miłosierdzia” na żywność i produkty chemiczne dla potrzebujących. Zakupione artykuły można przynosić po Mszach Świętych do 4 niedzieli Wielkiego Postu. Są do pobrania również skarbonki na Wielkopostną ofiarę, które będzie można przynieść w Wielką Sobotę i złożyć przy okazji święcenia pokarmów jako jałmużnę wielkopostną. Ofiary i żywność zostaną przekazane na Caritas oraz potrzebującym rodzinom.

9) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny oraz zdrapki wielkopostne z konkretnymi zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu w cenie 3 zł.

10) Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość naszej świątyni. Osoby, które miałyby czas i chęci prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła we wtorek o godz. 18.00.

Można przynosić stare palmy do spalenia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.