OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA– 25.03.2018r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 25.03.2018r

1) Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, by wielkie dni tego tygodnia upamiętniające najważniejsze wydarzenia zbawcze przeżyć w skupieniu, refleksji i modlitwie.

2) Dzisiaj o godz. 19.00 w naszej Parafii młodzież wystawi Misterium Męki Pańskiej. Młodzież przedstawi ostatnie chwile z życia Jezusa. Zapraszamy do przybycia.

3) Jutro o godz. 17.30 Msza Święta za Apostolstwo Dobrej Śmierci, a po niej różaniec w kaplicy Adoracji.

4) W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Nabożeństwa w naszej Świątyni sprawowane będą o godz. 18.00. W te dni nie będzie Mszy Świętych w ciągu dnia! Kościół będzie otwierany o godz. 7.00.

Wielki Czwartek o godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu będziemy dziękować za dar sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Obrzęd obmycia nóg przypomni nam w sposób szczególny przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do miejsca przechowywania Najświętszego Sakramentu tzw. Ciemnicy. Czuwanie modlitewne w Wielki Czwartek potrwa do godz. 22.00.

Wielki Piątek o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. W ciszy i skupieniu rozważamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Podczas Liturgii słuchać będziemy słowa Bożego i Adorować Krzyż. Po zakończonej Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek trwała będzie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

- W Wielki Piątek ostatnia Droga Krzyżowa oraz Pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Wielka Sobota o godz. 18.00 – Wigilia Paschalna składająca się z Liturgii Słowa Bożego, Liturgii Światła, Liturgii Chrzcielnej oraz Liturgii Eucharystycznej. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się na zewnątrz świątyni przy ognisku, prosimy zabrać ze sobą świece, zabezpieczone przed kapiącym woskiem. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 22.00.

- W Wielką Sobotę drugi dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. w kaplicy adoracji.

5) Święcenie Pokarmów w naszej Świątyni w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.30.

6) W Wielką Sobotę podczas Święcenia pokarmów będzie można złożyć skarbonki do wystawionego kosza z Wielkopostną ofiarą dla biednych i potrzebujących objętych pomocą Caritas.

7) W Niedzielę Zmartwychwstania – Rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00, 15.15, 18.00. Kościół w tym dniu będzie otwarty o godz. 5.00. W Pierwszy Dzień Świąt NIE MA Mszy Św. o godz. 7.00.

8) W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

9) Spowiedź Święta w Wielki Piątek od godz. 14.00 do godz. 16.00, a także po zakończonej Liturgii do ostatniego penitenta.

10) W Wielką Sobotę możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi od godz. 9.00 do godz. 17.00. W tym czasie kapłani będą pełnili dyżury w konfesjonale.

11) Ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego można składać do puszek znajdujących się pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

12) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny z ogłoszeniami dotyczącymi Triduum.

13) Jutro tj. w poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich którzy mogliby pomóc w generalnym sprzątaniu naszego Kościoła, przygotowując go na obchody Świąt.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.