RÓŻANIEC DO GRANIC – WYJAZD Z NASZEJ PARAFII (7 października 2017r. godz. 8.30) ZAPISY!!!

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

INFORMACJA

     Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Maryja  jest  Królową  Polski,  przez  całe  pokolenia  opiekuje  się  nami,  w  krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

     Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie. Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.   Potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.

     Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”.  Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku…

     W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy na granicach. Tego  dnia  potrzeba  miliona  Polaków,  którzy  staną  na  granicach  Polski z  różańcami  w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach  i  parafiach,  organizowanie  grup  na  konkretne  punkty  modlitwy,  wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć na wezwanie Mryi.

            Odpowiadając na apel nasza parafia również planuje udział w tej modlitwie różańcowej na granicach naszego kraju. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wyjazdu. Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba osób chętnych z naszej parafii wyjedzie autokar do parafii w Zagajach z tamtej parafii udamy się na wyznaczone miejsca wzdłuż granicy naszego kraju by wspólnie modlić się na różańcu w jednym czasie wraz z milionem innych uczestników. Prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii do 2 października. Koszt przejazdu autokarem wyniesie 30 zł od osoby. Przy zapisach należy podać Imię, nazwisko, adres oraz nr telefonu. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki informacyjne o tej akcji.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”
W kościołach „stacyjnych” w naszym przypadku w par. w Zagajach
8.30 – wyjazd do parafii w Zagajach

10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 – Eucharystia
12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.