Ogłoszenia – 09.04.17 – Niedziela Palmowa

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 09.04.2017r.

 

1) Dzisiejszą niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, by wielkie dni tego tygodnia upamiętniające najważniejsze wydarzenia zbawcze przeżyć w skupieniu, refleksji i modlitwie.

2) Dzisiaj o godz. 19.15 w naszej Parafii młodzież wystawi Misterium Męki Pańskiej. Młodzież przedstawi ostatnie chwile z życia Jezusa. W tym roku myślą przewodnią Misterium, będzie Jezus Chrystus pozostający z nami w Eucharystii. Zapraszamy do przybycia.

3) W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Nabożeństwa w naszej Świątyni sprawowane będą o godz. 18.00. W te dni nie będzie Mszy Świętych w ciągu dnia! Kościół będzie otwierany o godz. 7.00.

Wielki Czwartek o godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu będziemy dziękować za dar sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Obrzęd obmycia nóg przypomni nam w sposób szczególny przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do miejsca przechowywania Najświętszego Sakramentu tzw. Ciemnicy. Czuwanie modlitewne w Wielki Czwartek potrwa do godz. 22.00.

Wielki Piątek o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej. W ciszy i skupieniu rozważamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Podczas Liturgii słuchać będziemy słowa Bożego i Adorować Krzyż. Po zakończonej Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek trwała będzie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

- W Wielki Piątek ostatnia Droga Krzyżowa oraz pierwszy dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Wielka Sobota o godz. 18.00 – Wigilia Paschalna składająca się z Liturgii Słowa Bożego, Liturgii Światła, Liturgii Chrzcielnej oraz Liturgii Eucharystycznej. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się na zewnątrz świątyni przy ognisku, prosimy zabrać ze sobą świece zabezpieczone przed kapiącym woskiem. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 22.00.

- W Wielką Sobotę drugi dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. w kaplicy adoracji.

4) Święcenie Pokarmów w naszej Świątyni w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.30.

5) W Niedzielę Zmartwychwstania – Rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00, 15.15, 18.00. Kościół w tym dniu będzie otwarty o godz. 5.00. NIE MA Mszy Św. o godz. 7.00.

6) W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Msze Święte według porządku niedzielnego.  W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7) Spowiedź Święta w Wielki Piątek od godz. 14.00 do godz. 16.00, a także po zakończonej Liturgii do ostatniego penitenta.

8) W Wielką Sobotę możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi od godz. 9.00 do godz. 17.00. W tym czasie kapłani będą pełnili dyżury w konfesjonale.

9) Ofiary na kwiaty i dekorację do grobu Pańskiego można składać do puszek znajdujących się pod chórem. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

10) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.

11) Dziękujemy wszystkim za sprzątanie naszej Świątyni.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.