Ogłoszenia – 11.12.16 – III Niedziela Adwentu

III NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2016r.

1) Rozpoczął się czas rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które potrwają do środy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 10.00, 15.15, 17.30 i 19.00.

2) Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu na Roraty w sobotę o godz. 17.30.

3) Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie naszej Parafii.

4) W przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas. Mała świeca w cenie 5 zł, duża w cenie 12 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na pomoc rodzinom ubogim.

5) Rozprowadzane jest również sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym Polakom na Kresach.

6) Opłatki wigilijne i karty świąteczne można nabyć w zakrystii po Mszach Świętych.

7) Dzięki ofiarności Wiernych i sponsorów Akcja katolicka organizuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin naszego osiedla. Serdecznie prosimy o słodycze, które  można składać do kosza, przy figurce Matki Bożej po lewej stronie Ołtarza do 16 grudnia 2016 do godz. 12.00.

8) Nasza Parafia we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 prowadzi zbiórkę żywności i słodyczy. Z przyniesionej przez Państwa żywności i słodyczy zostaną przygotowane paczki świąteczne i przekazane dla Polaków mieszkających na Kresach. Żywność można przynosić w niedzielę adwentu. Wolontariusze będą zbierali żywność przed każdą niedzielną Mszą Świętą. Żywność można składać również w zakrystii przed każdą Mszą Świętą w tygodniu. Prosimy o żywność z długą datą ważności i paczkowaną. W niedzielę w nocy 18 grudnia przygotowane paczki zostaną zawiezione do mieszkańców Starych Trok (koło Wilna) i do Polskiej Szkoły tam się znajdującej (82 dzieci z rodzin Polskich). Jest to akcja pomocy zorganizowana przez naszą Parafię. W imieniu Polaków tam mieszkających serdecznie dziękujemy.

9) Plan wizyty duszpasterskiej:

15.12.2016R. CZWARTEK

  1. Barcza 3, ul. Barcza 8, 8 B i ul. Barcza 9

16.12.2016R. PIĄTEK

  1. Barcza 5, ul. Barcza 10

17.12.2016R. SOBOTA

Od godziny 9.30 wszystkie rodziny

  1. Barcza 11, ul. Barcza 15

od godz. 12.00  wszystkie mieszkania

  1. Barcza 17

10) Do nabycia jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” oraz Biuletyn parafialny.

11) Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o wygląd i czystość naszego kościoła.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.